Leden 2014

Hubneme v noci

22. ledna 2014 v 22:09 Hubnutí

Hubnutí v noci??

Je to vůbec možné? Vzdyť tělo si chce taky odpočinout! S přírodními cukry můžeme nastartovat metabolismus a v noci spalovat tuk a cukry.
Díky medu a skořici může jít všechno. Vědci dokazují, že spálíme víc jak kilo týdně a to bez námahy. Sama to teď zkouším, ale lžíci medu před spaním znají i naše babičky. Nastartuje to metabolismus a ten pak maká celou noc zatím co my spíme. Navíc pak máme druhý den ještě menší chuť k jídlu.
Ale tohle je jen teorie, vyzkoušejte sami :)

Mých 5 HP a ještě něco navíc

22. ledna 2014 v 21:58 Hubnutí

Mých 5 Hubnoucích Pravidel

Sestavila jsem si pár pravidel, které není vůbec snadné dodržovat, ale s nimi jde hubnutí samo. Po jednom týdnu už ani člověku nepřijde, že drží dietu.

1) Jez 5 jídel denně bez sladkého a smaženého!
2) Vypij denně min. 2 litry neslazeného pití (čaj, vodu,...)!
3) 3x - 4x týdně cvič min. 30 minut!
4) Každé ráno si dej 10 minut rozcvičku!
5) 2x týdně si dej malou sladkou odměnu!

Zdá se to velmi jednoduché ale není. Né každý má natolik silnou vůli aby tyto body dodržoval. Jdeš do toho? Napiš mi a tvůj úspěch můžu zveřejnit na stránkách :)

úvod

22. ledna 2014 v 21:44 Hubnutí

HUBNEME!

Puberta skončila a vy chcete schodit pá kil? Moc ráda vám dám několi tipů. Já už se nějaký čas snažím zhubnout, má to výsledky, ale malé. Jde to pomalu, když nedržím žádnou drastickou dietu. Ale poslední dobou jsem zjistila několik užitečných tipů, jak si hubnutí zpříjemnit. Postupně se s vámi budu o vše dělit a doufám, že vás inspiruji. Držím palce a jen do toho! Mrkající

Mé první nahrávání

19. ledna 2014 v 20:20 Solo
Nejprve bych začala tím, proč jsem si vůbec založila tuhle rubriku. Letos to je 11. rok co chodím do sboru a miluju zpívání nade vše. Dřív mi to tak nepřišlo ale jak sem rostla, přirostla mi muzika neuvěřitelně k srdci. Rodiče mě nutili navštěvovat různé hudební nástroje, nejprve flétnu, pak housle a nakonec i kytaru. Na tu umím pár akordů dodnes, ale nikdy mě to nějak nebralo. A doma jsem na ní nikdy necvičila. No prostě jsem to nanáviděla. Zato bez zpívání si neumím představit život. Každý den, a pořád dokola. Jedna moje spolužačka už je na to alergická, ale co, ať si je. Ona k ničemu takovou lásku nemá. Poslední rok jsem i začala chodit na sólový zpěv a ne kvůli tomu, že bych chtěla zpívat sóla ve sboru. Smějící se Miluji to a navíc se v tom ještě zlepšuji. Člověk by ani neřekl že to jde, ale ano,jde. Usmívající se Každý den zpívám doma, ať už je to karaoke na youtube, a že ho tam je, tak taky písničky ze starší doby, jak by někteří řekly, nemoderní! Ale na těch se právě človek nejvíce naučí. Mám takový sen do budoucna. Chtěla bych jednou nahrát CD.

Tak abych už přešla k tématu, kdy jsem poprvé nahrávala. Ono samozřejmě není těžké. Ale já asi nemám takovou odvahu. Můj kamarád a skoro soused rapuje a já jednou říkám, no mohli by jsme něco společně nahrát. Jakože já to sice nikdy nedělala (vyjímka se sborem), ale tak zkusit se musí všechno. Den předtím jsme se domluvili, on ke mě přijel a já ještě ani neměla vymyšlenou melodii. to jsem dělala při akci. Smějící se 3-2-1 jde se na věc. Stáhli jsme si programi. Nahráli zpěv a rap zvlášť, pak k tomu přidali muziku a nějaké malé efekty. Už jen vytvořit mp3 soubor a je to. Neuvěřitelné! Necelé dvě hodinky za náma a my máme celou písničku hotovou. Byli jsme nadměrně spokojeni. Nevím, jak to hodnotili ostatní, posuďte sami.

https://soundcloud.com/martin-lestrange/leave-me-ft-kl-ra-pe-kov


Vlastnoruční dárečky

17. ledna 2014 v 14:24 Ruční práce

STROMEČKY ŠTĚSTÍ

Dlouho jsem přemýšlela jak potěšit své blízké a něco jim vyrobit. Korálky jsou moje vášeň a tak jsem se rozhodla pro výrobu malých stromečků.

Potřebujeme:
Drátek (max. 0.5 mm tlustý)
Kleštičky
Korálky
Kámen

Návod:

Připravíme si asi 40cm dlouhé drátky (15kusů). Navlékneme 5 korálků a zatočíme.
Navlékneme dálších 5 korálků a pět zatočíme. Korálky můžeme barevně kombinovat.
Pokračujeme do té doby, až bude mít větvička pět lístečků. Ty různě ohýbáme. Vezmeme 5 větviček a zakroutíme do sebe. Nejprve vezmeme 3, ty zakroutíme pak o kousek níž přidáme dálší a nakonec i pátou. Vznikne jedna velká větvička.
Vzniklé 3 vetvičky zamotáme do sebe. Koncové drátky si rozdělíme na 3 či více částí a obepleteme kolem
kamínku. Vzniklý stromek můžeme zabalit či přidat nějaký popisek.