Leden 2015

Portrétujem

17. ledna 2015 v 18:48 Vzpomínky

PORTRÉTUJEM


Nevím jestli sem se zmínila,ale chodím na uměleckou školu a v rámci 4. ročníku kreslíme portréty. Než jsme se to začali učit ve škole, tak jsem jich pár zkoušela sama, spíš jen tak pro zábavu. Jako neříkám, že jsem přeborník, spíš vůbec ne. :D Moje spolubydlící umí úplně úžasný protréty podle fotek. Já bohužel tak dobrá nejsem, hrozně jí to závidím! Ale ona na to má rozhodně talent, já se mohu akorád snažit ;)

Pro úplné začátečníky: Nejdříve se snažte kreslit obrysy, stínovaní dělá sice prostor, ale když netrefíte tvar, těžko se vám to pak povede. Na jednotlivé části doporučuji nejprve samotné studie (když ti nejde třeba pusa, tak si vezmi papír a několikrát si ji nakresli, uvidíš, jak se ti pak dostane do ruky).

Mám tu pár prací, co jsem kreslila před 4. ročníkem, podle fotky


Ano, dříve jsem si myslela kdovíjakej to je výkon, ale chápu, že netalentovanej člověk by to moc nenakreslil, ale teď s tím rozhodně spokojená nejsem! Od léta 2014 jsem udělala kus práce a pokročila. Ve škole jsme začínali kreslit bistu (sádrová hlava) a poté živý model (sedět 3 hodiny na židly a nehnout se není nic příjemné, ale u figurální kreby je to horší). U nás ve třídě si každý zakládá na něčem jiném, někdo na správnosti, jiný na stínování. Já se zaměřuju na podobnost. Neříkám, že když mi ulítne perspektiva, je to správné, ale když už někoho kreslím, záleží mi na tom, aby se to podobalo, což mým spolužákům se moc nevedlo, či se o to ani nesnažili. Bohužel učitelka v tom nic úžasného taky neviděla, a protože podle jejího vkusu, to nebylo perfektne vystínované, tak to většinou hodnotila horšími známkami.


Školní práce podle živého modelu (model si děláme sami ve třídě, postupně se střídáme, někteří živý model vůbec nekreslí, jen bisty, nebo si pozvou někoho, kdo jim za malý úplatek posedí).


Jednou za pololetí děláme klauzuru (práce, kde ukážeme, co sme se za půl roku naučili. Já svou klauzuru dokončila minulý týden, tak tady ji máte! :)


A nakonec mě kamarádka poprosila o její portrét, tak jsem využila volné 3 hodiny a nakreslila ji.


Ještě dodatečně přidává jeden portrét mé oblíbené herečky (Shailene Woodley) a kamarádky.Seberevolta Liberec

2. ledna 2015 v 21:02 Seberevolta Liberec


Skupina byla založena v létě 2014. Vede jí Lea Jenčová (https://www.facebook.com/leontynka.jencova?fref=ts) a zástupcem je Pavel Bureš (https://www.facebook.com/skinster?fref=ts).
Naše skupina sice začala jako jedna ze seberevolťáckých komunit, ale my teď můžeme říct, že jsme samostatná jednotka, která není na nikom závislá. Jde nám o cvičení, přátelství, pomoc a mnoho dálšího.
Scházíme se 3x týdně (středa, pátek, neděle) většinou kolem 4 hodiny ;)
V zimě si pronajímáme tělocvičnu, chodíme společně do fitka, v létě cvičíme v lesoparku, či na hřišti.
Každého nováčka vítáme s otevřenou náručí, stačímu pouze cvičební úbor.
Naši komunitu najdete na facebooku https://www.facebook.com/pages/Seberevolta-Liberec/1489022884710574?fref=ts

Teď pár střípků ze života Liberecké Seberevolty

Cvičení ve Vratislavicích (lesopark)


Grilovačka


Koncert Revolty v Turnově
Venkovní tréning


Exhibice v Plaze Liberec


Výlet na Ještěd


Potravinová sbírka


Jeden z tréningů v tělocvičně


Exhibice na základní škole pro 1. i 2. stupeň


TréningNávštěva diagnostického ústavu, pomoct dětem na vánoční čas


Kinování


Pokud jsme tě zaujali a máš zájem přdat se, koukni určitě na facebook nebo na youtube (https://www.youtube.com/channel/UCp9uMN6uJTlj05Ph0cYwjXQ), kde se o nás dozvíš ještě mnohem více. Rádi tě přijmeme mezi sebe!