Portrétujem

17. ledna 2015 v 18:48 |  Vzpomínky

PORTRÉTUJEM


Nevím jestli sem se zmínila,ale chodím na uměleckou školu a v rámci 4. ročníku kreslíme portréty. Než jsme se to začali učit ve škole, tak jsem jich pár zkoušela sama, spíš jen tak pro zábavu. Jako neříkám, že jsem přeborník, spíš vůbec ne. :D Moje spolubydlící umí úplně úžasný protréty podle fotek. Já bohužel tak dobrá nejsem, hrozně jí to závidím! Ale ona na to má rozhodně talent, já se mohu akorád snažit ;)

Pro úplné začátečníky: Nejdříve se snažte kreslit obrysy, stínovaní dělá sice prostor, ale když netrefíte tvar, těžko se vám to pak povede. Na jednotlivé části doporučuji nejprve samotné studie (když ti nejde třeba pusa, tak si vezmi papír a několikrát si ji nakresli, uvidíš, jak se ti pak dostane do ruky).

Mám tu pár prací, co jsem kreslila před 4. ročníkem, podle fotky


Ano, dříve jsem si myslela kdovíjakej to je výkon, ale chápu, že netalentovanej člověk by to moc nenakreslil, ale teď s tím rozhodně spokojená nejsem! Od léta 2014 jsem udělala kus práce a pokročila. Ve škole jsme začínali kreslit bistu (sádrová hlava) a poté živý model (sedět 3 hodiny na židly a nehnout se není nic příjemné, ale u figurální kreby je to horší). U nás ve třídě si každý zakládá na něčem jiném, někdo na správnosti, jiný na stínování. Já se zaměřuju na podobnost. Neříkám, že když mi ulítne perspektiva, je to správné, ale když už někoho kreslím, záleží mi na tom, aby se to podobalo, což mým spolužákům se moc nevedlo, či se o to ani nesnažili. Bohužel učitelka v tom nic úžasného taky neviděla, a protože podle jejího vkusu, to nebylo perfektne vystínované, tak to většinou hodnotila horšími známkami.


Školní práce podle živého modelu (model si děláme sami ve třídě, postupně se střídáme, někteří živý model vůbec nekreslí, jen bisty, nebo si pozvou někoho, kdo jim za malý úplatek posedí).


Jednou za pololetí děláme klauzuru (práce, kde ukážeme, co sme se za půl roku naučili. Já svou klauzuru dokončila minulý týden, tak tady ji máte! :)


A nakonec mě kamarádka poprosila o její portrét, tak jsem využila volné 3 hodiny a nakreslila ji.


Ještě dodatečně přidává jeden portrét mé oblíbené herečky (Shailene Woodley) a kamarádky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 neweresth neweresth | Web | 17. ledna 2015 v 18:57 | Reagovat

náhodou, myslím, že i v tobě je skrytý talent a jseš jenom symbolicky skromná, jseš opravdu šikovná. Heh, je to šílené, kolik času člověk musí investovat, aby se naučil, ale vyplatí se to. Víš co, ta kamarádka se ti opravdu povedla - taky by se mi líbilo, kdyby mě někdo nakreslil či namaloval. ^^

2 dve-kouzla dve-kouzla | 17. ledna 2015 v 19:09 | Reagovat

[1]: moc děkuju, snažím se to ještě zlepšit :) Kdyžtak pošli fotku, nebo si me přidej na fb (https://www.facebook.com/klarinetka.peskova), abych nakou vybrala, ale bude to chvili trvat, nevím, kdyz se k tomu zase dostanu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama